Word dosyaları PDF formatına çevirmek

Bilişim

Bugün her zaman kullandığım program hata (primo pdf) verdi. Bende word dosyalarının hızlı ve kolay bir şekilde çözünürlüğü düşmeden PDF dosyaya dönüştürebilmek için küçük bir araştırma yaptım.

Araştırmam sonucunda word dosyalarını pdf kolay ve hızlı bir şekilde dönüştüren word eklentisi olarak çalışan küçük ücretsiz bir program buldum.

Programı http://www.dopdf.com/tr/ adresinden indirebilirsiniz. Normal bir program gibi kurulum yapılıyor. Bu programın beni cezbeden tarafı küçük boyutlu olması ve resim içeren dosyalarda çözünürlüğü ayarlayabilmeniz.

Word ile yazdığımız içeriklerin pdf olarak paylaşımı bizlere avantajlar sağlayabilir. Kopyala-Yapıştır işlemi yapanların bir nebze önüne geçmiş olabilirsiniz.

———-

Programın üreticisinde resmi açıklamalar:

DoPDF yüklendikten sonra, Yazıcılar ve Fakslar listesinde sanal bir PDF yazıcı sürücüsü olarak listelenir. PDF’e dönüştürme işlemi için, dönüştürmek istediğiniz belgede yazıcı olarak doPDF’i seçmeniz yeterlidir. Bir belge açın (Microsoft Word, WordPad, Not Defreri veya başka bir yazılım kullanarak), Yazdır seçeneğini seçim ve yazıcı olarakta doPDF’i seçin. Dönüştürme işlemi tamamlandığında, size dosyanın nereye kaldedildiğini soracak ve işlemi bitirecek. Ardından varsayılan PDF görüntüleyici ile dosyayı açacak.