12 Haftada 100 Şınav Programı

İtfaiye Spor Eğitimi

Şınav, vücudun birden fazla kas grubunu çalıştıran önemli bir egzersizdir. Göğüs, omuz ve triseps kasları ile vücudu stabil tutmaya yarayan tüm kasları çalıştırmaktadır. Üst gövde kasları ile ilişkili olması itfaiyecilerin fiziksel becerilerine katkı sağlayabilir.


İtfaiyeciler sağlıklı yaşam öncelikli spor yapmazlar. Onların spor öncelikleri hayatta kalma içindir.

Profesyonel itfaiyeci, kendini en iyi şekilde geliştirip yetiştiren kişidir.

Amatör itfaiyecilerin hata yapma olasılıkları çok yüksektir. 

Akıldan çıkarılmamalıdır ki; itfaiyecilerin hatası kendisinin ve afet vs olaylara maruz kalmış kişilerin  hayatlarının sona ermesine sebep olabilir.

 

Profesyonel itfaiyeci olma adına fiziksel beceri ve kapasite gereksinimlerini karşılayabilecek şınav egzersizi ile ilgili örnek antrenman programını aşağıda inceleyebilirsiniz. Sorularınız olursa derste veya iletişim bölümünü kullanarak iletebilirsiniz.

Program uzman ve deneyimi yüksek fitness eğitmeni tarafından hazırlanmıştır. Kaynak

Bu antrenman programını devamlı yanınızda taşımanızı öneririm. Resme sağ tıklayıp farklı kaydedip yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

Yaptığım ölçümlerde üniversite öğrencilerinin şınav egzersizi uygularken kollarına binen yük miktarının kendi vücut ağırlıklarının 2/3’ü olduğunu tespit ettim.

Bench press sehpasında yaptığınız ölçümlere göre şınav hareketini simüle edebilirsiniz. Kolları ve göğüs kasını güçlendireceği için bench press hareketini de tavsiye ederim.